ادوین لند، مخترع دوربین های پولاروید و پولارایزر

ادوین لند، مخترع دوربین های پولاروید و پولارایزر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

ادوین در زمان تحصیل در دانشگاه هاروارد، به نور پلاریزه علاقه مند شد. وی پس از این، از دانشگاه مرخصی گرفت و مطالعات و آزمایش های فشرده ای را آغاز کرد. در سال 1932، او به موفقیت رسید، در این سال، ادوین لند موفق شد، کریستال های اجزاء تشکیل دهنده ی سولفات کنین را در یک راستا قرار دهد و درون ورقه ای پلاستیکی تعبیه کند.

نتیجه نهایی، فیلتر پولاریزه بود که اودین برای آن استفاده های متعددی را پیش بینی کرده بود. اختراع او امکان استفاده از فیلتر پولاریزه را در تقریباً هر مقیاسی می داد، علاوه بر این، اختراع او می توانست، هزینه های چاپ عکس را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

ادوین به همراه جورج ویلرایت، استاد فیزیک در دانشگاه هاروارد، در سال 1932، آزمایشگاه لند- ویلرایت را در بوستون تاسیس کردند. او در سال های آینده، آزمایشگاه خود را گسترش داد و از مواد پلارویدی در عینک های آفتابی و سایر دستگاه های نوری استفاده کرد. پلاروید بعدها در فیلترهای دوربین و سایر تجهیزات بصری مورد استفاده قرار گرفت.

ادوین لند در حال عکاسی با یکی از دوبین های مشهور دوربین پلاروید خود.

ادوین لند در حال عکاسی با یکی از دوبین های مشهور دوربین پلاروید خود.

لند در سال 1937، شرکت پلاروید را در کمبریج، ماساچوست، تاسیس کرد. چهار سال بعد، وی استفاده از مواد پلاروید را به طور گسترده ای افزایش داد.در طول جنگ جهانی دوم، از مواد پلاریزه او در تجهیزات نظامی مختلفی استفاده می شد.

لند پس از پایان جنگ بر روی ساخت فیلم های عکاسی کار کرد. او در سال 1947 دوربینی (مشهور به دوربین پلاروید لند) را معرفی کرد که در 60 ثانیه امکان پرینت عکس را فراهم می کرد. روند عکاسی لند، به زودی در زمینه های متعددی از جمله تجاری، نظامی و برنامه های علمی کاربرد پیدا کرد. به این ترتیب، نوآوری های ادوین لند به توسعه تکنولوژی های جدید زیادی از جمله فرآیند توسعه رنگ انجامید. دوربین های پلاروید لند که قادر به پرینت عکس در یک دقیقه بودند، تبدیل به یکی از محبوب ترین دوربین های جهان شدند.

ساختار و نحوه کار دوربین پلاروید لند

ساختار و نحوه کار دوربین پلاروید لند

 

علاقه لند به نور و رنگ منجر به تئوری های جدیدی در زمینه درک رنگ هم شد. او در مجموعه ای از آزمایش ها تئوری کلاسیک درک رنگ را مورد چالش قرار داد. ادوین دریافت، درک ما از رنگ ها، متکی به مقادیر نسبی رنگ های آبی، سبز، قرمز و نور ورودی به چشم نیست. وی نظریه ای را پیشنهاد کرد که در آن حداقل سه مکانیسم مستقل در تشکیل عکس دخیل بودند. این مکانیسم که رتینِکس (Retinex مخفف، کلمات رتینا به معنای شبکیه چشم و کورتکس یا همان قشر مغزی) به رنگ حساس بود و برای نشان دادن رنگ به روش های مختلفی عمل می کرد.

نمونه ای از نخستین دوربین های پلاروید لند

نمونه ای از نخستین دوربین های پلاروید لند

لند در طول حیات خود، بیش از 500 پتنت (حق ثبت اختراع) به ثبت رساند. او در سال 1980 از شرکت پلاروید بازنشسته شد اما هنوز هم با همکاری با موسسه علمی رولند، مرکز غیر انتفاعی که از پشتیبانی بنیاد رولند برخوردار بود، به تحقیقات خود در زمینه نور و رنگ ادامه داد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *